Wprowadzenie w pracę na platformie e-learningowej

Jak dodawać pytania i uczestniczyć w dyskusji?

Aby zadać pytanie (rozpocząć nowy wątek) należy skorzystać z formularza na dole strony

dyskusja_1

Domyślnie wszystkie odpowiedzi na pytania są ukryte, aby zobaczyć odpowiedzi i treść dyskusji należy kliknąć na wybrane pytanie.

 

dyskusja_2

 

Aby wziąć udział w dyskusji należy skorzystać z przycisku Odpowiedz

 

dyskusja_3

 

Odpowiedź pojawi się pod pytaniem

 

dyskusja_4

Pytania

 • 2

  Jeszcze jedno pytanie nasunęło mi się podczas lekcji:

  Magdalena Pachołek

  W jaki sposób przeprowadzić konsultacje, aby rzeczywiście dać mieszkańcom poczucie, że współuczestniczą w procesie decydowania, że ich głos będzie się liczył? Najtrudniej wydaje mi się jest zachęcić mieszkańców do udziału. My jako zespół jesteśmy w tym kierunku szkoleni, możemy w jak najlepszy sposób zorganizować konsultacje i od tzw. zaplecza możemy stworzyć cos na wysokim poziomie. Ale co jeśli nie będzie komu tego zaprezentować? Kto przeszkoli mieszkańców?:)

  • Przemysław Fenrych

   Dobre pytanie… Otóż grupy fokusowe i warsztaty deliberacyjne będą miały charakter rzetelnej, dobrze prowadzonej rozmowy. Interesującej i wciągającej – postaramy się o to jako prowadzący. Zaproszenia na nie będzie kierowała bezpośrednio i imienne – jak sądzę – Pani Burmistrz. Myślę, że będą przyjęte. Natomiast trudniejsza sprawa z ankietami. Tu wiele zależy od ankieterów. Mam nadzieję, że przynajmniej w jakimś stopniu podejmiecie się tego Państwo…

  • Karolina Stosik

   Myślę, że z ankietami nie będzie takiego problemu. Ludzie chętnie rozmawiają za tzw. “kulisami”. Boję się o frekwencje. Chociaż może rozmowa przy ankietach pomoże i zachęci.

   • Przemysław Fenrych

    Boisz się zapewne dlatego, że jeszcze nie wiesz w jaki sposób realizuje się rekrutację uczestników na “fokusy” i “deliberację”. To nie jest zapraszanie na masowe spotkania, plakaty i broszurki i kto przyjdzie, ten będzie, a jak nikt nie przyjdzie to klapa. Otóż tworzyć będziemy stosunkowo niewielkie, ale reprezentatywne grupy, z którymi będziemy rozmawiać. Podkreślam reprezentatywność – bo choć uczestnicy będą dobrani i zaproszeni imiennie, to musimy zadbać, by żadnego sposobu myślenia na spotkaniach nie zabrakło. Muszą być i zwolennicy i przeciwnicy proponowanych rozwiązań, muszą być i tacy, dla których to jest ważne, a obawiają się zmian. Naszą wspólną sprawą będzie takie przygotowanie i poprowadzenie spotkań, by wyciągnąć z nich jak najwięcej pomysłów i opinii.

 • 0

  Próbne pytanie

  demo

  Testujemy system powiadamiania o nowych komentarzach na forum